Valitse sivu

Miessakit ry:n tiedote 21.11.2020

Miessakit ry:n valtuusto kokoontui syyskokoukseensa Helsingissä 21.11.2020. Kokouksessa nimettiin yhdistyksen hallitus vuodelle 2021. Hallituksen puheenjohtajaksi valittiin kansanedustaja, filosofian maisteri Petri Honkonen Saarijärveltä. Hallituksen rivijäseniksi valittiin Kari Kopra (päihdehuollon johtaja, Kirkkonummi), Pertti Rantanen (eläkeläinen, Helsinki), Teemu Seikkula (Head of Group control, Järvenpää) ja Markku Vettenniemi (toimitusjohtaja, Espoo). Yhdistyksen valtuuston puheenjohtajana toimii Veli Särmäkari ja toiminnanjohtajana jatkaa Tomi Timperi.

Miessakit ry:n tarkoituksena on huolehtia miesten kokonaisvaltaisesta hyvinvoinnista, sekä kehittää pitkäjänteisesti miesten yhteisvastuun ja keskinäisen auttamisen rakenteita. Yhdistyksen toiminta-ajatuksesta ja toiminnasta voi lukea tarkemmin osoitteesta www.miessakit.fi.

Lisätietoja
Tomi Timperi
toiminnanjohtaja
Miessakit ry
+358 50 588 1687
tomi.timperi@miessakit.fi