19.06.2019

Erosta Elossa | Syksyn 2019 eroryhmät

Erosta Elossa | Syksyn 2019 eroryhmät
Erosta Elossa -työssä keskeisiä ovat koulutettujen eroryhmäohjaajien vetämät miesten vertaisryhmät, joita löytyy ympäri Suomea. Ilmoittautuminen syksyn ryhmiin on alkanut.

Helsinki ja PK-seutu I

  • Aika: Maanantaisin 2.9. - 4.10. 2019 klo 17.30 - 19.30. Viimeinen ilmoittautumispäivä 26.8. 2019.
  • Paikka: Miessakit ry, Annankatu 16 B 28, Helsinki.
  • Ilmoittautuminen: Jyrki Mustonen | jyrki.mustonen@pp.inet.fi | 040 720 4598

 

Helsinki ja PK-seutu II

  • Aika: Ryhmä kokoontuu tiistaisin 5.11. 2019 -21.1. 2020 klo 18.30.-20.30. Ei kokoontumisia joulu- ja uuden vuoden aattoina.
  • Paikka: Miessakit ry, Annankatu 16 B 28, Helsinki.
  • Ilmoittautuminen: Syyskuun alusta alkaen. Eroryhmäohjaaja Jake Lahti-Olsen | jake.lahtiolsen@gmail.com



Helsinki and Capital Region III, In English

  • Time: Monday evenings 30.9. - 2.12. from 18.30. to 20.30. Please enroll by 16th September 2019 to Mr. Tuomi.
  • Location: Asukastalo Betania, Perämiehenkatu 13, Helsinki.
  • Contact: Ilkka Tuomi | ilkkat.tuomi@gmail.com | 050 300 5393


Hyvinkää

  • Aika: Torstaisin 5.9.-14.11. kello 17.00.  - 19.00. Viimeinen ilmoittautumispäivä 3.9. 2019.
  • Paikka: Pappilankatu 14, 05800 Hyvinkää.
  • Ilmoittautumiset: Eroryhmäohjaaja Jussi Andelin | 040 199 3523 | andelin.jussi@gmail.com

Hämeenlinna

  • Aika: Tiistaisin 10.9.-19.11. kello 17.30 - 19.30. HUOM! Ensimmäisellä kerralla (10.9.) aloitetaan poikkeuksellisesti klo 18.00! Viimeinen ilmoittautumispäivä 2.9. 2019.
  • Paikka: Hämeenlinnan Kumppanuustalo, Kirjastokatu 1.
  • Ilmoittautumiset: Eroryhmäohjaaja Tapio Oikarinen 044 356 7934 | tapio.oikarinen@miessakit.fi



Joensuu

  • Aika: Ryhmä kokoontuu tiistaisin 24.9.-3.12. klo 17.30 - 19.30.
  • Paikka: Joensuun pääkirjasto, Opinpesä-kokoushuone. Koskikatu 25, Joensuu
  • Ilmoittautuminen: Eroryhmäohjaaja Onni Voutilainen | onskiv@suomi24.fi | 050 365 6138



Jyväskylä

  • Aika: 7.10. | 14.10. | 28.10. | 4.11. | 11.11. | 25.11. | 2.12. (kokoustila Talvikki), 21.10., 18.11. (kokoustila Saunio)
  • Paikka: Kansalaistoiminnankeskus Matara, Matarankatu 6 A 1, 40100 Jyväskylä.
  • Ilmoittautuminen: Eroryhmäohjaaja Hannu Piispanen | hannu.piispanen@miessakit.fi | 040 8699685



Järvenpää

  • Aika: Ryhmän ensimmäinen kokoontuminen on maanantaisin 30.9. - 2.12. 2019 klo 18.00 - 20.00. Viimeinen ilmoittautumispäivä on maanantai 16.9.2019.
  • Paikka: Mannilantie 4, Järvenpään, Keravan ja Tuusulan perheoikeudellinen yksikkö, 04400 Järvenpää.
  • Ilmoittautuminen: Eroryhmäohjaaja Arto Jeskanen | arto.jeskanen@gmail.com | 050 4662939



Lahti

  • Aika: Maanantaisin 23.9. – 25.11. 2019 klo 17.00 - 19.00. Viimeinen ilmoittautumispäivä perjantai 13.9. 2019.
  • Paikka: Miessakit ry, Aleksanterinkatu 30, Lahti
  • Ilmoittautuminen: Eroryhmäohjaaja Timo Tikka | timo.tikka@miessakit.fi



Oulu

  • Aika: Ryhmä kokoontuu maanantaisin 23.9. – 2.12. 2019 klo 17:30 - 19:30 yhteensä 10 kertaa. Poikkeuksena 21.10. (viikko 43) jolloin ei ryhmää!
  • Paikka: Oulun Kumppanuuskeskus, Kansankatu 53, 90100 Oulu.
  • Ilmoittautuminen: Eroryhmäohjaaja Juha Alakulppi | juha.alakulppi@gmail.com | 045 671 0932



Tampere

  • Aika: Ryhmä kokoontuu 16.9. alkaen maanantaisin klo 18:00 - 20:00 ja jatkuu 18.11. saakka. Viimeinen ilmoittautumispäivä 13.9. 2019.
  • Paikka: Miessakit ry:n Tampereen toimisto, Kumppanuustalo Artteli (2. krs), Salhojankatu 42, Tampere.
  • Ilmoittautuminen: Eroryhmäohjaaja Simo Ollila | 045 676 6873.



Turku

  • Aika: Ryhmä kokoontuu keskiviikkoisin 25.9.-27.11.2019 klo 18-20. Viimeinen ilmoittautumispäivä 11.9. 2019.
  • Paikka: SLL ry, Rauhankatu 15, 20100 Turku.
  • Ilmoittautuminen: Eroryhmäohjaaja Pekka Anttila | pekka.anttila@miessakit.fi | 041 533 5741

Lähettäjä
Toimisto
19.06.2019
Viimeksi muokattu
20.06.2019